ПРИНЦИП БАГАТОШАРНОСТІ

     Багатошаровий принцип зимового екіпірування забезпечує максимальну функціональність кожного шару одягу та технологій у них. Це робить заняття спортом комфортними в будь-яку погоду, щоб ви не переривали тренування та домагалися поставленої мети.

     Виділяють три основні шари одягу:
1. Базовий шар - термобілизна
2. Середній шар – утеплюючий джемпер
3. Зовнішній шар - непромокаючі куртка та штани

БАЗОВИЙ ШАР

     Термобілизна - це облягаюча тіло нижня білизна, призначення якої полягає в управлінні виділенням вологи з поверхні вашого тіла, тобто поту.

     Термобілизна в значній мірі є регулятором температури поверхні тіла.

     Термобілизна використовується в різних умовах:

 • Спорт на відкритому повітрі з частою зміною активності: альпінізм, туризм, скелелазіння, та інші види спорту, що передбачають зміну періодів інтенсивного навантаження та відносного спокою
 • Спорт у несприятливих погодних умовах: гірські та бігові лижі, сноубординг, велоспорт, мотоспорт та інші, що вимагають підвищеного теплозахисту
 • Водні види спорту: рафтинг, каякінг, яхтовий спорт та інші види, що вимагають збереження властивостей білизни в умовах підвищеної вологості
 • Піші прогулянки - у цьому випадку необхідно збереження тепла в холодну погоду

СЕРЕДНИЙ ШАР

     Середній шар – це теплі джемпери та штани з флісу, які виводять вологу з поверхні базового шару, зберігають тепло.

 

 • Фліс є своєрідним утеплювачем – захищає тіло від переохолодження, зігріває за холодної погоди.
 • Волога з першого шару – термобілизни швидко вбирається у другий шар і також швидко випаровується з його поверхні, переміщаючись у третій шар одягу.
 • Флісові куртки і толстовки також носять як самостійний одяг.

ЗОВНІШНІЙ ШАР

     Зовнішній шар – це непромокаючий одяг (куртки та штани).

     Основне завдання цього шару - захист від опадів і вітру, маючи такі важливі властивості, цей клас одягу повинен також транспортувати назовні виділену людиною вологу. В основному це потрібно для збереження комфорту та теплоізолюючих властивостей комплекту одягу.
     Сучасні якісні мембрани цілком успішно справляються із захисними функціями, і при цьому мають високу здатність до виведення вологи.

ЗИМОВІ ТРЕНУВАННЯ 

    Зимові тренування не тільки допомагають підтримувати відмінну фізичну форму, але й загартовують організм, збільшують його стійкість до вірусних та застудних захворювань. Але – лише за дотримання кількох простих рекомендацій.

 1. Бігати взимку необхідно максимально обережно, щоб уникнути травм, пов'язаних з падінням на слизьких доріжках. Крім того, намагайтеся обережно рухатися на поворотах та обмерзлих ділянках маршруту.
 2. Вдихати морозне повітря можна виключно через ніс – це допоможе уникнути простудних та інфекційних захворювань, пов'язаних із тривалим вдиханням холодного повітря.
 3. У жодному разі не зупиняйтеся під час бігу, особливо якщо на вулиці вітряна погода. Після бігу також не стійте на морозі в тому самому одязі, щоб не підхопити застуду.
 4. Відразу після пробіжки ви повинні обов'язково зайти в тепле приміщення, переодягнутися, прийняти душ і насухо розтертися рушником. Дуже бажано випити чашку гарячого чаю – це допоможе швидко зігрітися та відновити запас рідини в організмі.